Chef-kok Ottolenghi opent restaurant in Mandarin Oriental Conservatorium Amsterdam

Auteur: redactie
Opening Gastronomie 16 december 2025
Chef-kok Ottolenghi opent restaurant in Mandarin Oriental Conservatorium Amsterdam Beeldmateriaal: press kit Mandarin Oriental

Yotam Ottolenghi opent begin 2026 een restaurant in het Conservatorium Hotel in Amsterdam. Daarmee krijgt Nederland voor het eerst een restaurant van de internationaal bekende chef-kok en kookboekenauteur. De vestiging, die Ottolenghi Amsterdam gaat heten, wordt zijn tweede restaurant op het Europese vasteland.

De komst van Ottolenghi maakt deel uit van de transformatie van het Conservatorium Hotel. Het hotel werd vorig jaar overgenomen door hotelgroep Mandarin Oriental en wordt momenteel verbouwd. Vanaf januari draagt het hotel de naam Mandarin Oriental Conservatorium Amsterdam. Het nieuwe restaurant sluit aan bij de vernieuwde positionering van het hotel en wordt een belangrijke culinaire toevoeging voor zowel hotelgasten als externe bezoekers.

Ottolenghi verwierf wereldwijd bekendheid met kookboeken als Plenty, Simple en Comfort, waarvan inmiddels meer dan vijf miljoen exemplaren zijn verkocht. Zijn keuken combineert mediterrane en Midden-Oosterse invloeden, met een duidelijke focus op groenten, specerijen en uitgesproken smaken. Die signatuur zal ook in Amsterdam centraal staan, met gerechten die zijn bedoeld om te delen.

De chef-kok runt momenteel elf locaties, waaronder zeven restaurants. Begin 2025 opende hij een restaurant in Mandarin Oriental Genève. De opening in Amsterdam is een voortzetting van die samenwerking en wordt zijn twaalfde locatie en achtste restaurant.

Overig nieuws