Sinds 7 januari 2026 heeft de Betuwe er een nieuwe culinaire hotspot bij: Wijnbar & Bistro Petit Caveau in Tiel. In een van de oudste monumentale panden van de binnenstad aan het Korenbeursplein 1 slaan de ervaren ondernemer Edwin Muns en de jonge talenten Camilo van Drumpt Sanstra en Olivier Landewers van Brasserie Poelzicht de handen ineen. Het resultaat is een intieme zaak waar verse mediterrane bistrogerechten, oprechte gastvrijheid en een onderscheidende wijnkaart samenkomen.
Petit Caveau is te vinden aan het Korenbeursplein op de plaats waar eerder Bar UNO vino & gusto gevestigd was. Het interieur, door het trio zelf ontworpen, ademt een rustieke en warme sfeer met houtelementen, gedempte verlichting en verwijzingen naar wijn, zoals wijnvaten en een muur met kurken bij de open keuken. Blikvanger is de grote boomstamtafel voor tien personen, die uitnodigt tot gezellig aanschuiven, wat eveneens mogelijk is aan de eetbar. In de zomer is het op de zonzijde gelegen terras een extra attractie. Binnen is plaats voor 50 gasten.
Onderscheidende wijnbar en bistro
Bij Wijnbar & Bistro Petit Caveau kunnen gasten terecht voor een veelzijdige culinaire ervaring; van een late lunch of een (vroeg) diner tot een goed glas wijn met verfijnde hapjes. Dat de zaak ook een volwaardige wijnbar is, blijkt uit de zorgvuldig samengestelde selectie van zeker tien open wijnen en de mediterraan getinte wijnkaart die onderscheidend is voor Tiel. De 26-jarige gastheer en sommelier Camilo van Drumpt Sanstra benadrukt het unieke karakter van hun zaak: “Een fles Meursault drinken met een verfijnd hapje erbij; dat kon tot nu toe nergens in Tiel. Veel van onze wijnen worden door Edwin Muns zelf vanuit Frankrijk geïmporteerd, waardoor mensen wijnen kunnen drinken die ze elders niet snel tegenkomen.”
De kaart: eenvoud met power
In de open keuken zwaait de 21-jarige chefkok Olivier Landewers de scepter. De kookstijl van Petit Caveau laat zich omschrijven als een minimalistische en verfijnde bistrokeuken met mediterrane invloeden. De gerechten zijn hoog op smaak en eerlijk. Op het schoolbord prijken wisselende gerechten zoals steak tartare, vis met beurre blanc en eekhoorntjesbrood, steak pepersaus of een krachtige bisque. “Ook voor de borrel pakken we uit met verfijnde bites; van paling met wasabi op brioche tot oesters, risottokroketjes en padrónpepers. De plank met ambachtelijke charcuterie en worst van Meester Worstmaker en slager William Knobbout uit Buren is in de twee weken dat we open zijn al een succesnummer gebleken”, zo vertelt de trotse chef.
Van talent naar ondernemerschap
De basis voor Petit Caveau ligt bij Brasserie Poelzicht in Kapel-Avezaath van Edwin Muns, waar Olivier in de keuken werkte en Camilo gastheer was. Chef-eigenaar Edwin Muns ziet het als zijn missie om jong talent de kans te geven om in een eigen onderneming hun ideeën te realiseren. “Ik ondersteun ze, maar zij draaien de zaak en gaan er echt wat van maken,” aldus Muns.
Hapje voor of na het theater
Petit Caveau ligt naast Schouwburg & Filmtheater Agnietenhof in Tiel, wat de mogelijkheid biedt om rond het theaterbezoek een hapje te eten of te borrelen. Daarnaast is de gezellige zaak de perfecte ruimte om af te huren voor een borrel tot 50 personen.
Beeldmateriaal aangeleverd door Astrid's Taste/Fotografie: Raphaël Drent
Blijf op de hoogte!
Wil jij op de hoogte gehouden worden van het laatste restaurantnieuws en twee keer per week de digitale nieuwsbrief van De RestaurantKrant ontvangen? Schrijf je dan hier in voor de nieuwsbrief.